Vendula Černá

Ač mě sport provází již od malička, k józe jsem se dostala zhruba před dvěma lety skrze akci Reebok Yoga Sensation. Zde mě naprosto okouzlil překrásný projev a neskutečná energie, vycházející právě z Kačky Mrugalové. V tuto chvíli jsem se do jógy zamilovala a postupně začala objevovat všechnu její krásu, hloubku, sílu ale i radost, kterou mi přináší nejenom v jógové praxi, ale i v běžném životě. Jóga je pro mě celoživotní cestou.

Mým cílem je učit klienty lépe pracovat se svým tělem, respektovat, naslouchat a porozumět.

Motto: “Dělej vše tak, jak je v daný moment nejlépe možné.“

 

jana-najbrtovaJana Najbrtová

Moc mě těší, jmenuji se Jana Najbrtová. Jógu dělám od dětství a dalo by se říct, že je můj život. Jako malá jsem s ní začala s maminkou. Cvičily jsme doma, chodila jsem na dětské lekce a jezdila na tábory. Zpívala jsem mantry, kterým jsem nerozuměla. Tehdy jsem se zamilovala do jógy fyzické, do té akrobacie a musím se přiznat, že ji miluji pořád. Později jsem se zamilovala do pocitu, který provází její praxi. Jóga se mi v různých obměnách neustále vracela do života a měnila se. Časem jsem si uvědomila, že se neměnila jóga, měnila jsem se já a ten proces pořád pokračuje. Stále jsem objevovala nové a nové části, které se vzájemně prolínají, doplňují. Filozofie, terapie, náboženství, věci, které stále studuji. Je pro mě velmi důležitá i zdravotní stránka jógy, proto se neustále vzdělávám na specializovaných kurzech v České republice i zahraničí a spolupracuji se špičkovými fyzioterapeuty a ortopedy na modifikaci pozic vhodných a přínosných pro každého. Ráda bych vás pozvala, abyste nastoupili na tuto cestou poznání se mnou. Ať to bude jen doma, ve Vaší mysli, na soukromé, či studiové lekci, jste vždy vítáni.

 

GZ0A3897Helena Chotětická

K józe jsem se dostala před několika lety, kdy mě na první lekci zlákala kamarádka, která jógu začala učit. Hned od prvního momentu jsem věděla, že je to láska na první dech. Zpočátku jsem brala jógu jako skvělou kompenzaci k silovým sportům, jimž jsem se poměrně intenzivně věnovala odmalička. Postupem času jsem začala jógu vnímat trošku hlouběji. Uvědomila jsem si, že to není jen fyzické cvičení. Jóga je pro mě nástroj, jak si udržet dlouhodobě fyzické a duševní zdraví. Se svými klienty se snažím pracovat individuálně a přizpůsobit danou pozici každému tak, aby se v ní cítil pohodlně a byla mu příjemná. Na józe je krásné, že ji může praktikovat v podstatě kdokoliv – mladý, starý, zdravý, nemocný. Pozice vždy musí odpovídat aktuálnímu stavu a možnostem praktikujícího. Je velmi důležité nesrovnávat se ostatními, neboť každý máme jiné tělo, jiné tělesné predispozice a zdravotní omezení. Proto dýchejte a užívejte si radost z pohybu. Během cvičení se snažte uvolnit, abyste odcházeli s dobrou náladou a plní energie.

Budu se na Vás těšit. Namasté

 

Šárka Furda

K józe mě před mnoha lety přivedla zvědavost. Z první lekce se vyklubala nádherná láska, která mě provázela pobytem v několika zemích, dvěma těhotenstvími, zbavila bolesti zad a přivedla mi do života mnoho vzácných bytostí. Přes asány jsem se dostala k těm jemnějším vrstvám jógy – pokoře, empatii, koncentraci, dechovým technikám a meditaci. Přestože nemám moc ráda jógové škatulkování, nejbližší mému srdci je Vinyasa Flow se svou elegancí, propojením s dechem a různorodostí ve vlastní praxi i lektorování. Při učení jógy se snažím vcítit se do individuálních potřeb klienta, ale i do dynamiky skupiny. Učení je pro mě i po téměř deseti letech stále svátkem a potěšením, takže mám pocit, že s každou lekcí dostávám přinejmenším tolik, kolik do ní vkládám. Kromě jógy se věnuji vzdělávání na poli zdravé výživy a Reiki terapii.

 

 

Kristýna Vacková

Od svých pěti let jsem se věnovala baletu a modernímu tanci v Plzni. Neuměla jsem si představit den bez tance, nicméně tento čas nadešel, když jsem se přestěhovala do Prahy. Téměř ze dne na den jsem se přestala hýbat a moje tělo se začalo měnit – bolesti zad, prudké zhoršení nálady spolu se ztrátou pozitivního přístupu k životu. A tak jsem našla jógu – možnost protáhnout se, posílit tělo a zklidnit mysl. Později jsem našla mnohem víc, jóga přestala být o fyzickém cvičení, ale o nové životní cestě. Změnila moje dosavadní návyky, mysl se projasnila a s ní i přístup k náročným situacím. Proto jsem se rozhodla józe věnovat profesionálně, odjela do Indie a našla zde jógu v té nejčistší podobě, odproštěnou od moderních přístupů. Kromě klasické hatha jógy jsem propadla kouzlu Ashtangy a jako doplnění k yangové ashtangové praxi jsem zvolila relaxační yin jógu.

Věřím, že jóga by měla být pro všechny, nehledě na věk a fyzickou či mentální zdatnost. Každý si na hodině najde to své.