Yoga VGY15

„Jóga je vyrovnaný stav mysli v jakékoli životní situaci“

Jógová terapie je stejně stará jako sama jóga a základní princip je u obou stejný. Liší se jen ve způsobu cvičení a přístupu: Na prvním místě je zdravé tělo, vyrovnaná mysl a schopnost relaxovat, pak teprve otázky vyšší seberealizace.

Individuální jógová terapie  je vědecká metoda, která nás učí zbavovat se stresu a dává nám nástroj k uzdravení a spokojenosti. Neléčí nemoc přímo, ale pracuje na celé osobnosti člověka, působí na všechny její složky. Vyléčení pak přichází jako přirozený důsledek celkové změny.

K tomu používá fyzická a dechová cvičení, relaxace, očistné techniky, cvičení koncentrace, meditace, dietetiku a další speciální techniky. 

Jaký je rozdíl mezi skupinovou jógou a individuální jógovou terapií?
Individuální jógová terapie v první řadě formuje cíle, které chce klient dosáhnout. Ať už se jedná o zvýšení sport. výkonu nebo odstranění zdravotních problémů. Následné cvičení, výživa a další nástroje pak směřují ke splnění těchto stanovených cílů.

Pro koho je Individuální jógová terapie vhodná?

  • Individuální jógová terapie je též geniální technikou na kompenzaci jednostranné zátěže (př: golf, squash aj.)
  • Individuální jógová terapie pomáhá odstraňovat „moderní“ zdravotní problémy, jako jsou bolesti zad, kloubů, ztuhlost krční páteře v důsledku nevhodného životního stylu a sedavého zaměstnání.

V případě vážnějších zdravotních problémů spolupracuji s MUDr. Michalem Jelšíkem, který je špičkou ve strukturální integraci.individualni-joga-2


Proč individuálně?
Každý jsme jiný, s jinými potřebami a cíli. Individuální jógová terapie naprosto respektuje lidskou odlišnost a originalitu. Je více coutchingem nežli tréninkem, takže jsou lidé po určité době schopni cvičit sami a trénink si upravovat dle vlastní potřeby.

Jak často se cvičí?
Intenzita tréninků závisí na osobně vytyčených cílech. Ze zkušenosti se svými klienty doporučuji cvičit 3x týdně po dobu 45-90 minut.

Kde cvičím?
Vzhledem k časové vytíženosti některých svých klientů nabízím své služby i v prostředí jejich domovů či kanceláří. Dále využívám prostory členského fitness klubu a regeneračního centra v Praze.

Co k tomu potřebujete?
Motivaci domluvit se na první hodině a o zbytek se postarám 🙂

Podívejte se na ukázku individuálního tréninkového plánu.

Co k tomu patří 

individualni-joga-3O své klienty pečuji po všech stránkách. Abychom rychleji a příjemnou cestou dosáhli vašich osobních cílů, nabízím doplňkové služby v podobě výživového poradenství, pro urychlení regenerace a navození dobrého pocitu ze sebe sama.

Výživové poradenství

„jezte vše, co máte rádi, ale jinak“

Inspirací je mi čínská medicína. Pokud se naučíme stravovat v souladu se svými individuálními potřebami, bude naší odměnou nejen hezké zdravé tělo, ale i pocit svěžesti, síly a radosti z kvalitního života.

Řekli o mně

Katka mne má na starost asi rok a půl, kdy jsem k ní přišel po vážných problémech se zády a s velmi omezeným rozsahem pohybu. Někomu mohou cviky přijít zpočátku zvláštní, můžete si říkat, že toto Vám přece nemůže pomoct… Já k tomu mám jen jediné. Neptejte se, co cvičíte, proč to cvičíte, a neřešte, jaký je to druh jógy nebo něčeho jiného. Věřte Katce, poslouchejte ji, snažte se. U mě se výsledek dostavil a porovnám-li svůj stav „před Katkou“, kdy mne bolela záda, nemohl jsem pořádně sedět, předklonil jsem se maximálně ke kolenům a to za neustálé bolesti, se svým současným stavem, je to neuvěřitelná, téměř zázračná změna. Katko, moc děkuju!
Josef Guliš, finanční poradce

Hodiny jógy jsou úžasné! Přístup Katky je maximálně vstřícný, pozitivní a kamarádský. Vždy se uvolním, procvičím ztuhlé svaly a kromě toho i psychicky odpočinu. Už jen hlas Katky je pohlazením po duši! Po hodině jógy mám pocit, že jsem pro sebe a tělo udělala něco pozitivního. Katka je prostě profík se vším všudy.
Jana T.

Bylo mi 29. Měl jsem problémy s nadváhou, pohybovým aparátem, dýcháním, životosprávou, sebevědomím. Je mi 30, mám problém s nedočkavostí na další trénink s Katkou. Jestli pro sebe chcete něco udělat, změnit přístup k životu, ke zdraví a cítit se lépe, nikam jinam nechoďte. Katka je ten, koho hledáte. A navíc Vám prozáří každý den, který s ní strávíte. Kačenko, moc ti děkuju. Nebýt tebe, je mi dnes 50 let. Tak jsem se totiž cítil před rokem.
Pavel Kozina